5. ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΒΡΕΤΤΑΚΟΥ (ΔΗΜ.ΚΕΝΤΡ.ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΣΠΑΡΤΗΣ) 24-11-2023

Την Παρασκευή 24-11-2023 , στα πλαίσια των σχολικών περιπάτων μας , επισκεφθήκαμε τη ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΣΠΑΡΤΗΣ και ξεναγηθήκαμε στο ΑΡΧΕΙΟ του ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΒΡΕΤΤΑΚΟΥ.

Μαθητές και Εκπαιδευτικοί κατά τη διάρκεια της ξενάγησης μας ενημερωθήκαμε για τη ζωή και το έργο του ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΒΡΕΤΤΑΚΟΥ και μείναμε άναυδοι με το τεράστιο συγγραφικό και ποιητικό έργο του που φυλάσσεται στο αρχείο .
Ευχαριστούμε την κα ΕΛΕΝΗ ΤΖΙΝΙΕΡΗ – ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΥ για την όμορφη και αξιόλογη ξενάγηση – ενημέρωση που μας έκανε .
Η επίσκεψη μας αυτή κέντρισε το ενδιαφέρον των μαθητών μας και ελπίζουμε ότι θα αποτελέσει έναυσμα ώστε να ασχοληθούν με το έργο του μεγάλου συντοπίτη ποιητή τους .
Προβολή στατιστικών και διαφημίσεων
Προώθηση δημοσίευσης